• Výplně zubů. Dbáme na maximální kvalitu a trvanlivost zhotovovaných výplní (plomb). Samozřejmostí je použití kofferdamu pro izolaci vrtaného zubu stejně tak jako aplikace lokální anestezie (injekce), aby zákrok nebyl bolestivý. Používáme ty nejkvalitnější materiály a ověřené postupy. Moderní fotokompozitní materiály pro bílé výplně nabízejí vysokou estetiku a zárověň i trvanlivost, takže je vhodné je použít i pro zadní zuby (stoličky).

bila-vypln

 

 

• Endodoncie. Je jedním z technicky nejnáročnějších oborů stomatologie. Pro opracování kořenových kanálků a odstranění zaníceného nebo odumřelého nervu používáme moderní přístrojové vybavení (apexlokátor, rotáční NiTi nástroje atd.) a zvětšovací techniku (lupové brýle, mikroskop). Po důkladné dezinfekci celého kořenového systému plníme kanálky technikami nahřáté gutaperči, které vykazují dlouhodobě největší procento úspěšnosti tohoto ošetření. Více informací o endodontickém ošetření kořenových kanálků se můžete dozvědět na našem blogu.

Obr. vlevo – 1) Nedostatečně zaplněný zub, kořenová výplň nedosahuje až na konec kořene. 2) Akutní zánět nervu způsobený hlubokým kazem pod amalgámovou výplní.

 

Obr. vpravo – 3) Tzv. reendodontické ošetření, kdy je stará kořenová výplň odstraněna, kořen vydezinfikován a nově zaplněn v celé své délce. 4) Odstranění zaníceného nervu a zaplnění 2 kořenových kanálků, z čehož 1 byl výrazně zahnutý.

 

 

 

 

• Estetická stomatologie. Estetická stomatologie není podoborem jako takovým. Je to spíše způsob myšlení, že práce zhotovená v ústech by měla být nejenom funkční, ale také hezká. Estetika má svá pravidla, ale mnohdy je spojena také s citem lékaře a hlavně s očekáváním pacienta. Vždy dbáme na to, aby zhotovená práce byla k nerozeznání od zdravého zubu, případně jsme estetiku ještě vylepšili.

diastema fotoObr. vlevo – Pacientka po mnohaleté neúspěšné ortodontické léčbě. Další léčbu fixními rovnátky již odmítá. Obr. vpravo – Provedli jsme „jednoduchý“ uzávěr mezírky mezi zuby (která ji nejvíce trápila) pomocí kompozitních výplní – bez vrtání a broušení. S výsledkem byla pacientka esteticky spokojena, prominující levá horní dvojka ani další drobné nedostatky jí nevadily. Je-li spokojen pacient, jsme spokojeni i my. 🙂

 

 

Dětská stomatologie. Ošetřování dětí má svá specifika. Děti nevydrží na křesle tak dlouho jako dospělí pacienti a mnohdy mají z ošetření neopodstatněný strach (v tom si jsou někdy i s dospělými pacienty podobné 🙂 ). Za zdraví dětských zoubků nesou zodpovědnost jejich rodiče, kteří musí zoubky dočišťovat. Proto je velmi důležité poučení rodiče o dentální hygieně a dětské pacienty registrujeme pouze v případě, že k nám dochází alespoň jeden rodič, který už dentální hygienu absolvoval. Zákroky u dětí provádíme v místním znecitlivění injekcí. Analgosedaci ani celkovou narkózu u „neošetřitelných“ dětí nenabízíme.

detska vypln

 

 

← Předchozí     Následující→

 Menu – grafický rozcestník