shutterstock_208219309

 

 

• Dentální hygiena. Dentální hygiena je nedílnou součástí moderní stomatologie. Naučíme Vás, jak se o své zuby starat, abyste potřebovali co nejméně dalších zákroků. Dentální hygienistka Vám zprostředkuje mnoho důležitých informací, ale také Vám opakovaně pomůže s nácvikem techniky čištění. Byť si mnoho lidí myslí, že čištění zvládají výborně, opak je často pravdou. Jedná se o jemnou motoriku (pohyby), kterou se zpravidla pacienti nenaučí jen během jedné návštěvy. Velikou výhodou na našem pracovišti je úzká spolupráce hygienistky a lékaře. Kromě běžně prováděného čištění zubního kamene, pískování a bělení má navíc hygienistka k dispozici rentgenové snímky, díky kterým se může lépe soustředit na problematická místa. Před potenciálně bolestivými zákroky aplikuje lékař anestezii a díky tomu může hygienistka provádět i léčbu parodontitidy (scaling = hluboké čištění kořenů zubů) a pacienty tento zákrok nebolí.

Na dentální hygienu se mohou objednávat i pacienti, kteří nemají zájem na našem pracovišti navštěvovat zubního lékaře. Chcete-li si nadále ponechat svého ošetřujícího lékaře a hledáte jen hygienistku, jste vítáni.

DH kopie

Vpravo zuby po očištění zubního kamene ultrazvukem a po odstranění pigmentací pomocí airflow (pískování).

 

 

 

 

 

 

• Parodontologie. Parodontitida (paradentóza) je bohužel stále mnohými zubními lékaři přehlížena a mylně se traduje, že ji nelze léčit. Naopak, ve většině případů lze parodontitidu poměrně jednoduše diagnostikovat a jsou ověřené postupy pro její léčbu. V dnešní době se nelze vymlouvat na to, že mít v šedesáti protézy je normální. Vlastní zuby je možné si uchovat až do konce života.

 

• Bělení zubů. Bělení je bezpečná metoda zesvětlení zubů, která je nijak nepoškozuje. Nabízíme metody tzv. ordinačního (bělicí gel aplikuje na zuby hygienistka v ordinaci) i domácího bělení (bělicí prostředek si aplikujete sami do individuálně zhotovených nosičů). Pro dlouhodobý výsledek je vhodná kombinace obou metod. Bělení není účinné na stávající výplně a korunky, bělí se jen vlastní zubní tkáně. Před bělením je také bezpodmínečně nutné zuby zbavit zubního kamene, povlaků a viditelných pigmentů. Máte-li zájem o bělení, objednejte se nejdříve na vstupní vyšetření na dentální hygienu, kde Vám hygienistka zuby vyčistí a prokonzultujete předpokládaný výsledek bělení.

beleni(Fotky nejsou upravované v žádném grafickém programu. Jedná se o výsledky kombinovaného bělení Pure whitening. Žádný z pacientů nedodržoval bílou dietu.)

 

 

 

 

Více informací o dentální hygieně si můžete přečíst na našem blogu.

 

← Předchozí     Následující→

 Menu – grafický rozcestník

 

%d blogerům se to líbí: