• Chirurgie. Provádíme mnohé chirurgické zákroky a naší prioritou je šetrnost a zákrok bez stresu. Jedná se o odstranění zubů moudrosti, zavádění dentálních implantátů, ale také chirurgické krytí obnažených zubních krčků (plastická chirurgie parodontu) a další výkony.

 

• Implantologie. Zubní implantáty v podobě, jak je známe dnes, mají ve světě dlouhou (přes 55 let) historii. V současné chvíli se jedná o nejvhodnější způsob náhrady chybějícího zubu. Ke každému případu implantace je nutné přistupovat individuálně vzhledem k nabídce kosti, ke skusovým poměrům, estetice apod. Máte-li zájem o dentální implantát, objednejte se prosím na implantologickou konzultaci.

O implantátech se můžete dozvědět více na našem blogu zde.

implantat

 

• Plastická chirurgie parodontu. Obnažené zubní krčky (gingivální recesy) obtěžují často pacienty kvůli následné přecitlivělosti zubu na tepelné i jiné podněty (chlad, teplo, sladké, kyselé apod.). Mnohdy také ruší esteticky. Krčky je možné zakrýt pomocí bílé výplně, což mnohdy vyřeší citlivost, ale nepomůže estetice, protože zub pak vypadá moc dlouhý. Při krytí gingiválního recesu chirurgickou cestou se odebere vlastní tkáň z patra, která se následně přešije přes obnažený krček a má poté schopnost se přetvořit v dáseň.

recesy

Ošetření je v ČR stále poměrně málo rozšířené kvůli vysokým nárokům na know-how lékaře a jeho zručnost. Je také nutné nejdříve pacienta vyšetřit a rozlišit gingivální recesy od parodontitidy (paradentózy), což jsou dvě naprosto odlišná onemocnění.

 

 

 

 

 

← Předchozí     Následující→

 Menu – grafický rozcestník