Opatření v době pandemie COVID-19

 

IMG_9193

 

EDIT  16.4.2020

Alespoň ve zdravotnictví jsou již doporučení, aby se věci postupně vracely do normálu a kromě stavů akutních jsme se také věnovali běžné péči včetně preventivní. Naše ordinace bude nadále fungovat ve speciálním hygienickém režimu, ale již budeme provádět plné spektrum výkonů včetně chirurgie, dentální hygieny a vstupních vyšetření u nových pacientů. 

 

restart 1restart 2

 

PŮVODNÍ PŘÍSPĚVEK Z 22.3.2020

Vážení pacienti, vzhledem k probíhající pandemii onemocnění COVID-19 jsme přijali několik opatření a provoz ordinace bude probíhat ve speciálním hygienickém režimu.

  1. Necítíte-li se dobře (teplota, kašel, dušnost, bolest v krku, bolest svalů a kloubů, ztráta chuti a čichu, příznaky virózy), zrušte prosím svůj termín. Necítíte-li se dobře a potřebujete akutní ošetření, prosím NEZATAJUJTE svůj zdravotní stav. Jsou možnosti, jak Vás ošetřit, ale potřebujeme to popravdě vědět a připravit se, neohrožujte zdraví personálu i ostatních pacientů.
  2. Všem pacientům budeme měřit teplotu, dezinfikovat ruce i ústa. Pacienty objednáváme tak, aby se pokud možno nepotkávali v čekárně a šli rovnou na křeslo. Dostavíte-li se s výrazným předstihem (více než 15 min), místo v čekárně počkejte prosím v autě, než pro Vás ordinaci připravíme. Plaťte prosím přednostně bezhotovostně, buď kreditní kartou, nebo Vám můžeme vystavit fakturu s QR kódem pro jednoduchou platbu převodem.
  3. Nebudeme objednávat pacienty starší 60 let, protože jsou nejohroženější skupinou a měli by omezit kontakt s ostatními lidmi. Jen dokončíme rozdělané práce a pokračovat budeme až po uklidnění situace. Stejně tak nebudeme objednávat děti, protože jsou často přenašeči a dodržování přísného hygienického režimu je u nich obtížné.
  4. Nebudeme provádět některé výkony, jedná se především o estetickou stomatologii a náročnější chirurgické výkony, jako jsou chirurgické extrakce zubů moudrosti, plastická chirurgie parodontu, implantace s augmentací kosti atd.
  5. Naši ordinaci budeme v pravidelných intervalech dezinfikovat pomocí generátoru ozónu, který ničí bakterie, plísně i VIRY. A to ve vzduchu i na všech površích. Bohužel stát selhal v dodávkách ochranných pomůcek pro zdravotníky, první respirátory by se měly distribuovat v řádu dní a také máme objednáno z několika soukromých zdrojů, takže brzy se snad již tento nedostatek vyřeší. Jinak je náš personál potřebnými pomůckami vybaven.
  6. Na dobu  2 měsíců pozastavujeme vstupní vyšetření a konzultace, abychom se mohli naplno věnovat stávajícím klientům, protože tento speciální režim bude časově náročnější.

Připravte se prosím na to, že tato opatření budou trvat přibližně půl roku. Děkujeme za pochopení a přejeme všem pevné zdraví.

%d blogerům se to líbí: